Dünyaca ünlü şirket Google'ın yeni bir serviside Google Web Designer. Google Web Designer Html5 ile yapılmış web tasarım ve çeşitli tasarımların yapılabilmesi için geliştirilip ücretsiz olarak sunulan bir programdır. Gayet modern olarak dizayn edilmiş ve basitleştirilmiş bir program olan Google Web Designer gelişmiş bir arayüz ve kod seçeneğine sahip. Çizim araçları ile 3 boyutlu metin ve nesne oluşturabilme olağını sağlamaktadır.
Google Web Designer sizlere html arayüz hazırlama ve animasyon tasarımlarını kendi içerisinde oluşturma fonksiyonu oluşturuyor. Tasarım, arayüz, reklam bannerler, animasyonlu reklamlar gibi bir çok imkan ve kod editörü sizlere ücretsiz olarak sunulmuş vaziyette. Reklam, banner ve diğer çeşit tasarımları oluştururken resim, video, animasyon, flash destekli dosya ekleme imkanı Google Web Designer ile mümkün kılınıyor.
Bilgisayarınız, tabletiniz ve hatta akıllı telefonunuz ile bile kullanabileceğini bu Web Designer oldukça popüler olabilecek düzeyde bir program. HTML5 ile hazırlanmış animasyon, flash video ve resim eklediğiniz tasarımlarınız çoğu cihaz ve platformda sorunsuz olarak görüntülenebilmektedir. Google Web Designer programı ile beraber animasyonlarınızı en basit yöntemler ile hazırlayabilirsiniz. Temel ve Gelişmiş mod olarak animasyon hazırlamak ikiye ayrılmaktadır. Gelişmiş kod editörü ile sizlere basit yöntemler ile profesyonel işler çıkarabileceğinizi bir kez daha kanıtlamış oluyor.
Gelişmiş editör ile daha profesyonel bir tasarım ve detay çalışabilirsin. Ayrıca hazırlanan animasyonları web platformlarına uyarlamak içinde Publish eklentisi mevcut. Reklam ve tasarımlarınızı en basit yollarla Google Web Designer yardımıyla hazırlayın.